Nowy numer 44/2020 Archiwum

Na stojąco

Za pomocą muzyki i słowa rozważano w makowskiej farze tajemnice wiary, związane z życiem Niepokalanej.

- Maryja pokazuje nam dzisiaj, czym jest wytrwałość i cierpliwość. Nam tak często tych cech brakuje. Maryja pokazuje, jak otaczać troską życie, jak martwić się o swoją rodzinę, o swoje dziecko, które nosi pod sercem – mówił w rozważaniach, towarzyszących kolejnym zwrotkom hymnu ks. Marcin Durzyński, który odśpiewał Akatyst.

- W dzisiejszej modlitwie staraliśmy się kontemplować oblicze Maryi, Matki Jezusa. Wsłuchanie się w śpiew Akatystu niech będzie i naszą modlitwą. Warto mieć w pamięci wszystkie matki, kobiety pogubione, które zabiły swoje dziecko, które nie interesują się swoimi dziećmi – zachęcał ks. Marcin.

Akatyst to uroczysty hymn wschodniej liturgii ku czci Bogurodzicy. Jego treść koncertuje się wokół tematu obecności Maryi w tajemnicy Słowa Wcielonego i Jego Kościoła. Zwrotki zaczyna się od kolejnych liter alfabetu. Na przemian przeplatają się teksty maryjne i chrystologiczne. Każda strofa zaczyna się od zapowiedzi wydarzenia lub tematu, co ma skierować rozmyślanie ku wnętrzu tajemnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama