Nowy numer 25/2018 Archiwum

Na stojąco

Za pomocą muzyki i słowa rozważano w makowskiej farze tajemnice wiary, związane z życiem Niepokalanej.

- Maryja pokazuje nam dzisiaj, czym jest wytrwałość i cierpliwość. Nam tak często tych cech brakuje. Maryja pokazuje, jak otaczać troską życie, jak martwić się o swoją rodzinę, o swoje dziecko, które nosi pod sercem – mówił w rozważaniach, towarzyszących kolejnym zwrotkom hymnu ks. Marcin Durzyński, który odśpiewał Akatyst.

- W dzisiejszej modlitwie staraliśmy się kontemplować oblicze Maryi, Matki Jezusa. Wsłuchanie się w śpiew Akatystu niech będzie i naszą modlitwą. Warto mieć w pamięci wszystkie matki, kobiety pogubione, które zabiły swoje dziecko, które nie interesują się swoimi dziećmi – zachęcał ks. Marcin.

Akatyst to uroczysty hymn wschodniej liturgii ku czci Bogurodzicy. Jego treść koncertuje się wokół tematu obecności Maryi w tajemnicy Słowa Wcielonego i Jego Kościoła. Zwrotki zaczyna się od kolejnych liter alfabetu. Na przemian przeplatają się teksty maryjne i chrystologiczne. Każda strofa zaczyna się od zapowiedzi wydarzenia lub tematu, co ma skierować rozmyślanie ku wnętrzu tajemnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma