Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nagroda za serce

Płoccy społecznicy i darczyńcy: Danuta Cybulska, Anna Lewandowska – Romanowska, Aleksander Niweliński i Ireneusz Terka zostali uhonorowani statuetkami za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych.

Wręczenie statuetek odbyło się podczas niedzielnej Mszy św.   Wręczenie statuetek odbyło się podczas niedzielnej Mszy św.
Agnieszka Małecka/GN
Ceremonia przyznania statuetek odbyła się w katedrze, po Mszy św., której przewodniczył bp Piotr Libera, z udziałem płockiego środowiska osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i stowarzyszeń.

- W poprzednich 12 edycjach przyznano 31 statuetek dla osób działających społecznie, wolontariuszy, a także 11 dla sponsorów i darczyńców, dwie statuetki przyznano społecznościom szkolnym. Honorową statuetkę otrzymał bp Roman Marcinkowski i ks. Ryszard Paradowski – przypomniała Hanna Makówka, prezes płockiego Stowarzyszenia „Kolory Życia”. Wyjaśniała też, że nagrodę tę otrzymują osoby, które pomagają bez formalnego obowiązku, ale z potrzeby serca. Nazwiska tegorocznych laureatów i ich dokonania odczytała Renata Kutyło Utzig, dyrektor LO im. St. Małachowskiego, członek kapituły konkursu.

Laureat Ireneusz Terka, nominowany został przez środowisko SOSW nr 1 w Płocku, z którym współpracuje od 10 lat. W uzasadnieniu napisano o nim m.in. „Zasłużył się w staraniach o wzbogacenie sprzętu rehabilitacyjnego o nowoczesne przyrządy. Spośród tych pomocy dydaktycznych i sprzętu znakomicie służą rehabilitacji: komputer z oprogramowaniem do logopedii, rowery rehabilitacyjne, zestawy do motoryki, urządzenia do pracowni integracji sensorycznej.”

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama