Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zamyśleni w Tłuchowie

Po raz dziewiąty w Tłuchowie odbyły się strażackie zamyślenia adwentowe.

W modlitewnym spotkaniu strażaków uczestniczył bp Roman Marcinkowski.

Do Tłuchowa zostali zaproszeni, oprócz jednostek OSP z terenu gminy Tłuchowo, przedstawiciele straży pożarnych z całego powiatu sierpeckiego oraz gmin: Brudzeń Duży, Skępe, Dobrzyń nad Wisłą, Lipno. - Piękną tradycją jest to, że tutejszy kościół jest miejscem zamyślenia dla strażaków, którzy w ten sposób chcą swoje życie - piękną szlachetną posługę niesienia pomocy innym, zagrożonym pożarem, katastrofą, kataklizmem - wiązać z Bogiem i jego nauką, z dążeniem do nieustannej przemiany umysłów i serca, by stawać się czytelnym obrazem Boga - mówił do strażaków ks. bp Roman Marcinkowski.

Zamyślenia strażackie skupiają na modlitwie wielu strażaków ochotników i ich rodziny, jak również przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Lipna i Sierpca. W tegorocznych adwentowych zamyśleniach strażackich w Tłuchowie uczestniczyło 30 pocztów sztandarowych.

W tym roku podobne zamyślenia odbyły się w Dzierżeninie (dekanat serocki) i Tłuchowie, a kolejne odbędą się w parafii Dulsk (dekanat Dobrzyń nad Drwęcą) oraz w Radzanowie (dekanat bodzanowski).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma