Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zamyśleni w Tłuchowie

Po raz dziewiąty w Tłuchowie odbyły się strażackie zamyślenia adwentowe.

W modlitewnym spotkaniu strażaków uczestniczył bp Roman Marcinkowski.

Do Tłuchowa zostali zaproszeni, oprócz jednostek OSP z terenu gminy Tłuchowo, przedstawiciele straży pożarnych z całego powiatu sierpeckiego oraz gmin: Brudzeń Duży, Skępe, Dobrzyń nad Wisłą, Lipno. - Piękną tradycją jest to, że tutejszy kościół jest miejscem zamyślenia dla strażaków, którzy w ten sposób chcą swoje życie - piękną szlachetną posługę niesienia pomocy innym, zagrożonym pożarem, katastrofą, kataklizmem - wiązać z Bogiem i jego nauką, z dążeniem do nieustannej przemiany umysłów i serca, by stawać się czytelnym obrazem Boga - mówił do strażaków ks. bp Roman Marcinkowski.

Zamyślenia strażackie skupiają na modlitwie wielu strażaków ochotników i ich rodziny, jak również przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Lipna i Sierpca. W tegorocznych adwentowych zamyśleniach strażackich w Tłuchowie uczestniczyło 30 pocztów sztandarowych.

W tym roku podobne zamyślenia odbyły się w Dzierżeninie (dekanat serocki) i Tłuchowie, a kolejne odbędą się w parafii Dulsk (dekanat Dobrzyń nad Drwęcą) oraz w Radzanowie (dekanat bodzanowski).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama