Nowy numer 21/2018 Archiwum

Mikołaj w kościele

Do najmłodszych parafian, uczestniczących w niedzielnej Mszy św. w parafii św. Józefa, zawitał ze słodyczami św. Mikołaj.

  Najmłodsi mieszkańcy parafii dowiedzieli się, kim naprawdę był św. Mikołaj
Agnieszka Otłowska
Najpierw dzieci z okrzykami wywołały św. Mikołaja. Wreszcie z zakrystii pojawiła się postać, ubrana w czerwono-złoty ornat, mitrę i trzymająca pasterską laskę.

Długa biała broda Mikołaja u niektórych maluchów budziła podejrzenia, kto się za nią kryje. Kiedy emocje opadły, Mikołaj rozpoczął rozmowę z dziećmi. Nie ukrywał swojego zadowolenia, że na spotkanie z nim przybyło tak dużo dzieci.

Po krótkim kazaniu i przypomnieniu, kim tak naprawdę był św. Mikołaj biskup, niezwykły gość zadeklarował, że po Mszy każdy z uczestników dostanie słodki upominek.

A gdy już cukierki zostały rozdane, wszystkie dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

W postać świętego Mikołaja wcielił się ks. Marcin Durzyński, jeden z wikariuszy parafii św. Józefa w Makowie Mazowieckim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma