Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wybrali najpiękniejsze ogrody

Na II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach” wpłynęło 616 prac malarskich i rysunkowych z trzydziestu szkół plastycznych z Polski i z zagranicy.

Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach” jest organizowany przez I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku. Jak zaznaczali organizatorzy, napłynęło niemal dwukrotnie więcej prac niż w roku ubiegłym. W konkursie uczestniczyli uczniowie średnich szkół plastycznych. Drugi raz przyjął on międzynarodową formułę. 

W jury konkursu znaleźli się wybitni polscy uczeni i artyści, powołani przez Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Nagrody w kategorii malarstwa:

I nagroda – Ewa Piechocka, Liceum Plastyczne, opiekun artystyczny Juliusz Piechocki, Gorzów Wielkopolski

II nagroda – Przemysław Piasecki, Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando, opiekun artystyczny Marek Sołowiej, Zamość

III nagroda – Piotr Dziurdzioń, Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa opiekun artystyczny Joanna Preuhs, Opole 

 

Nagrody w kategorii rysunku:

I nagroda – Karolina Wojdyła, Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego, opiekun artystyczny Joanna Przygoda, Częstochowa

II nagroda – Anna Suchy, Państwowe Liceum Plastyczne im. Józefa Kluzy, opiekun artystyczny Stanisław Zieliński, Kraków

III nagroda – Damian Niewęgłowski, I Prywatne Liceum Plastyczne, opiekun artystyczny Magdalena Sikorska-Tokarska, Płock

 

Konkurs odbył się pod patronatem "Gościa Niedzielnego". 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma