GN 32/2018 Archiwum

Maryja idzie do klasztoru

Figurę Madonny z Dzieciątkiem, wyrzeźbioną z bieszczadzkiej lipy, podarowano siostrom klaryskom kapucynkom w Przasnyszu.

”Panno łaskawa, Matko jedyna /uproś mi łaskę u Twego Syna.

Niech mi pomocy Swej nie żałuje /nade mną biednym  niech się zlituje!

Bądź opiekunką mą w każdej dobie /daj długie życie, pomóż w chorobie.

Niechaj Twa ręka, dobra jak matki /usuwa z drogi przykre wypadki!  

Wstaw się u Pana za moje grzechy /złość, zazdrość, chciwość – ziemskie uciechy,

niegodziwości, których żałuję, /że jesteś ze mną, - dziś Ci dziękuję!”

Taka oto wierszowana modlitwa do Matki Bożej znalazła się na okolicznościowych obrazkach, które w pierwszą niedzielę Adwentu były rozdawane po uroczystościach w przyklasztornym kościele mniszek klarysek kapucynek w Przasnyszu.

Po Mszy św., którą odprawił o. Wiesław Marek Wiśniewski, proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Kostki i przeor klasztoru o.o. pasjonistów, została poświęcona figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Została ona ufundowana przez pragnących zachować anonimowość ofiarodawców.

Figurę wyrzeźbił z dwustuletniego pnia bieszczadzkiej lipy zakopiański artysta Andrzej Bukowski. Uroczystość uświetnił wspaniały koncert organowy Agnieszki Rybak z Instytutu Szkolenia Organistów przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Licznie przybyli wierni usłyszeli m.in. utwory J. S. Bacha, F. Chopina, E. Morricone i W. Kilara.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma