Nowy numer 33/2018 Archiwum

Archanioł wśród chorych

Figura św. Michała z Gargano wśród pacjentów kaplicy św. ojca Pio w płockim szpitalu.

- Gdy przechodzimy przez trudne chwile życia, św. Michał Archanioł utwierdza nas w wierze, że Bóg jest jedyną deską ratunku, bo ”któż jak Bóg”. Niech figura św. Archanioła Michała będzie wielką zachętą w takim miejscu jak szpitalna kaplica, aby nie ustać w modlitwie, bo ”któż jak Bóg” – mówił w płockiej kaplicy szpitalnej św. ojca Pio ks. Czesław Pachałko, kapelan hospicjum i rektor kościoła św. ojca Pio z Kwidzyna.

W kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku odbyła się uroczystość związana z zakończeniem Roku Wiary i wprowadzeniem figury św. Michała Archanioła. –Jest ona pamiątką i darem pracowników szpitala, przywiezionym z tegorocznej pielgrzymki do Włoch – powiedział ks. Krzysztof Błaszczak, kapelan szpitala.

- Czy ja wierzę, że Bóg mi konkretnie pomaga? Zobacz, przecież w naszym życiu są konkretne dotknięcia Pana Boga. Nawet w powiedzeniu: ”jak trwoga, to do Boga”, jest sens, bo ”któż jak Bóg”. Tę podstawową katechezę przypomina nam św. Michał. On walczy o nasze dobro, miłość i wiarę – mówił w czasie Mszy św. w kaplicy szpitalnej ks. Pachałko.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma