Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Maraton w kościele

Na zakończenie Roku Wiary u św. Wojciecha w Nasielsku czytają Katechizm Kościoła Katolickiego.

W ostatnim tygodniu Roku Wiary, w nasielskiej parafii, członkowie wspólnot parafialnych czytają publicznie Katechizm Kościoła Katolickiego. Tematem tygodnia z katechizmem są słowa: ”Zachwyć się tajemnicą Kościoła i obecnością Jezusa Eucharystycznego, który podtrzymuje swój lud pielgrzymujący na spotkanie z Nim w wieczności”.

W kolejnych dniach są czytane fragmenty, które dotyczą zagadnień: ”Kto spożywa Moje Ciało, będzie żył na wieki”, ”Jeruzalem nowe”, ”Wiara Kościoła”, ”Budowanie Ciała Chrystusowego”, ”Wieczerza Pańska”, ”Bramy piekielne go nie przemogą”.

- Rok Wiary zobowiązał do ponownego odkrycia i studium podstawowych treści wiary, znajdujących się w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Na zakończenie Roku Wiary, chcemy czytać katechizm, który pomaga nam w wyznawaniu, umacnianiu i wychowywaniu do wiary - mówi ks. Grzegorz Ostrowski, wikariusz parafii św. Wojciecha.

- Choć od lat towarzyszy mi katechizm, to jednak ten tydzień zmobilizował mnie, abym do niego sięgnęła również po zakończeniu publicznego czytania i szukała wykładni naszej wiary – mówi Hanna Kamińska, prezes Akcji Katolickiej w parafii św. Wojciecha w Nasielsku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma