GN 32/2018 Archiwum

Nie tylko przy ołtarzu

Ministranci z dekanatu nasielskiego wzięli udział w turnieju halowej piłki nożnej.

Turniej odbył się 16 listopada na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku. Wystąpiło w nim 14 zespołów, które zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe.

Jako pierwsi rozgrywki rozpoczęli ministranci szkół podstawowych. Zgłosiło się pięć zespołów reprezentujących swoje parafie. W tej kategorii wiekowej najlepsza okazała się drużyna reprezentująca parafię św. Katarzyny w Nasielsku, której opiekunem jest ks. Piotr Szulc.

W kategorii szkół gimnazjalnych zgłosiło się sześć zespołów reprezentujących swoje parafie. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły w każdej. Mecze o poszczególne miejsca przyniosły mnóstwo emocji, ponieważ w spotkaniu do wyłonienia drugiego miejsca i zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła grupa ministrancka z parafii św. Wojciecha w Nasielsku, której opiekunem jest ks. Grzegorz Ostrowski.

W najstarszej kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystąpiły trzy zespoły. Tutaj najlepszą drużyną okazała się parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegocinie, której opiekunem jest ks. proboszcz Krzysztof Stępniak.

Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz puchary, które wręczył ks. dziekan Jan Majewski.

Za zorganizowanie dekanalnych rozgrywek był odpowiedzialny ks. Piotr Szulc, dekanalny duszpasterz służby liturgicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma