Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie tylko przy ołtarzu

Ministranci z dekanatu nasielskiego wzięli udział w turnieju halowej piłki nożnej.

Turniej odbył się 16 listopada na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku. Wystąpiło w nim 14 zespołów, które zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe.

Jako pierwsi rozgrywki rozpoczęli ministranci szkół podstawowych. Zgłosiło się pięć zespołów reprezentujących swoje parafie. W tej kategorii wiekowej najlepsza okazała się drużyna reprezentująca parafię św. Katarzyny w Nasielsku, której opiekunem jest ks. Piotr Szulc.

W kategorii szkół gimnazjalnych zgłosiło się sześć zespołów reprezentujących swoje parafie. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły w każdej. Mecze o poszczególne miejsca przyniosły mnóstwo emocji, ponieważ w spotkaniu do wyłonienia drugiego miejsca i zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła grupa ministrancka z parafii św. Wojciecha w Nasielsku, której opiekunem jest ks. Grzegorz Ostrowski.

W najstarszej kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystąpiły trzy zespoły. Tutaj najlepszą drużyną okazała się parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegocinie, której opiekunem jest ks. proboszcz Krzysztof Stępniak.

Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz puchary, które wręczył ks. dziekan Jan Majewski.

Za zorganizowanie dekanalnych rozgrywek był odpowiedzialny ks. Piotr Szulc, dekanalny duszpasterz służby liturgicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama