Nowy numer 21/2018 Archiwum

W solidarności z Filipinami

W niedzielę w kościołach diecezji płockiej modlimy się za ofiary tajfunu, który dotknął naród filipiński, oraz wspieramy potrzebujących naszymi ofiarami składanymi do puszek.

Treść apelu biskupa jest następująca:

"W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskupa Józefa Michalika o modlitwę i pomoc ofiarom tajfunu »Haiynan« nasza diecezja włączy się solidarnie w pomoc dla poszkodowanych na Filipinach.

Jak zapewne wiecie z doniesień medialnych, niemal 10 mln mieszkańców tego kraju potrzebuje niezwłocznej pomocy. Dlatego niedziela 17 listopada została ogłoszona dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Materialnym wyrazem naszej solidarności będzie zbiórka ofiar do puszek w tym dniu.

Serdecznie dziękuję za włączenie się zarówno duchowo, jak i materialnie w tę szlachetną inicjatywę. Bóg zapłać za okazane serce i pomoc naszym siostrom i braciom na Filipinach!".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma