Nowy numer 33/2018 Archiwum

Biało-czerwona w kościele

Pieśń, modlitwa i wspomnienie zmarłych kombatantów złożyły się na przeżywanie Święta Niepodległości w Czernicach Borowych.

Do kościoła parafialnego zaproszono w niedzielę 10 listopada, grupę artystów z Sońska, pod kierownictwem Tadeusza Stępniewskiego. Zaprezentowali on koncert pieśni religijnych i patriotycznych, który nawiązywał do historii dawnej i tej całkiem bliskiej. Artyści wyśpiewali: ”Marsz, Marsz Polonia”, ”Jeszcze jeden mazur dzisiaj”, ”Białe róże”, ”Piechota”, ”Warszawskie dzieci”, ”Czerwone maki” czy ”Ojczyzno ma”.

Modlono się za zmarłych kombatantów drugiej wojny światowej z udziałem ich kolegów i koleżanek z gminnego koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawicieli samorządu województwa, powiatu i gminy, współpracowników, przyjaciół i dobroczyńców parafii. Koncert został sfinansowany ze środków Fundacji „Scalam”, z siedzibą w Przasnyszu.

Tego dnia zaprezentowała się też grupa seniorów ”Nadzieja w nas” z koncertem pieśni patriotycznych, przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu Franciszka Czajki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma