Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zaduszki w mundurze

Po raz trzeci w kościele św. Dominika na Górkach spotkali się strażacy na modlitwie za zmarłych druhów i druhny.

Wspominano tych, którzy od 1875 roku aż po dzień dzisiejszy służyli Bogu i ludziom.

- Po raz trzeci przybywamy do kościoła św. Dominika na płockich Górkach, aby w naszej rodzinie modlić się za zmarłych strażaków. Posłuszni nauczaniu Kościoła pomożemy w ten sposób ich duszom. Módlmy się za nich i wspominajmy, aby osiągnęli życie wieczne. Te zaduszki to również okazja dla nas, abyśmy pomyśleli o wieczności - powiedział w kazaniu ks. Andrzej Zakrzewski, diecezjalny kapelan strażaków.

Mszy św., w której uczestniczyli strażacy powiatu płockiego, gostyńskiego, sierpeckiego oraz gminy Tłuchowo (powiat lipnowski), przewodniczył ks. Roman Bagiński, kapelan strażaków powiatu płockiego.

Modlitwie za zmarłych strażaków towarzyszył występ orkiestry OSP Bożewo pod batutą dh Władysława Adamczyka oraz Chóru Gospel Soul pod kierunkiem Wioletty Krzysztoforskiej z Tłuchowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma