Nowy numer 43/2020 Archiwum

Biskup zaprasza do Ratowa

W kościołach diecezji zostało odczytane słowo biskupa Piotra Libery i zaproszenie do wzięcia udziału w diecezjalnym zakończeniu Roku Wiary.

W słowie biskupa płockiego czytamy:

”Dobiega końca ogłoszony przez papieża Benedykta XVI i owocnie kontynuowany przez papieża Franciszka Rok Wiary. W naszej diecezji zamknięcie tego szczególnego okresu będzie miało miejsce w niedzielę Chrystusa Króla, 24 listopada, w Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy w Ratowie.

Uroczysta Msza św. dziękczynna połączona z wprowadzeniem relikwii tego świętego rozpocznie się o godz. 15. Poprzedzona będzie półgodzinnym czuwaniem modlitewnym.

Zapraszam do udziału w tym ważnym eklezjalnym wydarzeniu księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Liczę na obecność kanoników obu kapituł, księży dziekanów z delegacjami z dekanatów. Do wspólnego dziękczynienia za Rok Wiary zapraszam także księży pracujących w instytucjach diecezjalnych, księży profesorów i kleryków seminarium, księży seniorów oraz liderów ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji.

Gorąco zachęcam również, by w każdej parafii diecezji złożyć dziękczynienie Bogu za Rok Wiary i otrzymane w nim łaski. Proszę, by we wszystkich wspólnotach parafialnych w niedzielę 24 listopada, na każdej Mszy św., odnowiono przyrzeczenia chrzcielne i odśpiewano »Te Deum«”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama