Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pobiegli z flagą

Zanim uczestnicy biegu ustawili się na linii startu, odśpiewano hymn narodowy i pieśni patriotyczne.

Najpierw odbyła się zbiórka pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie odśpiewano hymn narodowy i pieśni patriotyczne.  O 10.30 biegacze ruszyli ulicami: Kolegialną, Misjonarską, Kościuszki i wrócili na Plac Obrońców Warszawy.   

Wśród kilkuset uczestników wydarzenia przeważali uczniowie płockich szkół, ale mógł pobiec każdy. Organizator wydarzenia radny Leszek Brzeski, jak co roku, wziął udział w biegu z biało-czerwoną. Tradycyjnie, pobiegł także prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

- Biegniemy, aby radośnie i na sportowo upamiętnić 95 rocznicę odzyskania niepodległości. Cieszę się, że możemy w ten sposób upamiętnić tę wyjątkową rocznicę - mówił prezydent. - Warto to robić, bez względu na pogodę, bo dajemy wyraz temu, że pamiętamy. Pamiętamy o tych, którzy 95 lat temu walczyli za nas i ginęli, abyśmy dzisiaj mogli, w różny sposób cieszyć się wolnością - dodał.  

Wydarzenie, po raz siódmy wpisało się w płockie obchody Święta Niepodległości. Wszyscy otrzymali symboliczne puchary i pamiątkowe koszulki. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama