Nowy numer 23/2021 Archiwum

Szlachetnie i z głową

Możemy pomóc ubogim rodzinom, które żyją w naszej okolicy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która jednoczy kilkaset tysięcy osób każdego roku. Trzynasta edycja tego projektu będzie działać także w jedenastu miastach naszej diecezji.

Do końca października trwały poszukiwania wolontariuszy, którzy będą starać się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Od 17 listopada rusza baza rodzin, które czekają na pomoc.

W naszej diecezji do akcji włączyło się aż 217 wolontariuszy. Dlaczego są tak ważni? Bo nie uda się dotrzeć z pomocą, bez osób, które poprowadzą akcję i będą ją współtworzyć w swojej okolicy. Teraz czas, abyśmy to my wsparli świąteczną inicjatywę. Najpotrzebniejsze dla rodzin są: żywność, odzież i sprzęt AGD.

Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej paczkę. W trakcie finału Szlachetnej Paczki przygotowaną przez siebie pomoc musi dostarczyć do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu. 

Otwórzmy się na drugiego człowieka. Możemy pomóc ubogim rodzinom, które żyją w naszej okolicy. Czy nie do takich właśnie inicjatyw, stale zachęca nas papież Franciszek?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama