Nowy Numer 29/2018 Archiwum

To dopiero początek

- To, co robicie, to nic innego jak próba odpowiadania na głos Ducha św., który nieustannie do nas przemawia - mówił bp Piotr Libera.

Członkowie i sympatycy Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Łukasza spotkali się z okazji wspomnienia ich patrona. Z tej okazji odbyła się modlitwa uwielbienia i uroczysta Msza św., której przewodniczył bp Piotr Libera.

Zebrani prosili biskupa płockiego o modlitwę, aby mogli sprostać zadaniu, które na nich spoczywa, i dziękowali za ojcowskie wsparcie, którym ich obdarza. W wydarzeniu udział wzięły wspólnoty z Mławy, Osieka, Warszawy, Ciechanowa, Raciąża, Przasnysza, Małej Wsi i Płocka.

- To, co robicie, to nic innego jak próba odpowiadania na głos Ducha św., który nieustannie do nas przemawia. Chodzi o to, aby podążać za znakami czasu i papież Franciszek nieustannie nas do tego mobilizuje. Dziś to małe ziarenko, ale ono kiełkuje i jestem przekonany, że będzie wydawać wspaniały owoc - mówił bp Libera w katedrze płockiej.

Dwa lata temu bp Piotr Libera powołał do istnienia Szkołę Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej pw. św. Łukasza Ewangelisty. Szkołę stanowią osoby, które posługują w Kościele m.in. poprzez kursy ewangelizacyjne i rekolekcje; tworzą ją kapłani i osoby świeckie z różnych wspólnot, działających w diecezji płockiej. Odpowiedzialnymi za wspólnotę są dr Iwona Zielonka, która pełni funkcję dyrektora oraz ks. Jarosław Mokrzanowski - duszpasterz wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma