Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pamiętamy o nich. Paweł Podwójci

Jego zaangażowanie społeczne, zapał i optymizm udzielał się tym, z którymi przebywał a zwłaszcza jego studentom.

Był wykładowcą na Politechnice Warszawskiej w Płocku, ale dla płocczan znany był przede wszystkim z organizowania akcji Dni Dawcy Szpiku na tej uczelni. W trakcie ostatnich dwóch lat jego słowa cytowaliśmy na naszych łamach, gdy propagował swoje przedsięwzięcia – najpierw akcję oddawania krwi, potem szukania dawcy szpiku.

– My słuchamy, ale nie słyszymy, patrzymy, a nie widzimy. Nie angażujemy się, gdy ktoś mówi o jakimś problemie, bo nie dotyczy bezpośrednio mnie czy moich najbliższych. Nie przechodźmy obojętnie, nie czekajmy aż nas lub naszych bliskich dotknie ta straszna choroba. Faktycznym dawcą szpiku staje się jeden na tysiąc - podkreślał w rozmowie z „Gościem Płockim” w kwietniu tego roku.

W czasie jego akcji udało się zarejestrować aż 800 potencjalnych dawców szpiku, czyli 800 szans na życie. Paweł Podwójci prowadził Koło Naukowe Inżynierii Środowiska, które co roku organizowało prestiżowe międzynarodowe sympozjum naukowe AQUA. Na jego stronie internetowej, na której dzielił się informacjami ze swoimi studentami, widnieją słowa: „Cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i patrz końca”.

W rubryce „prywatnie” napisał: „żonaty szczęśliwie od 1993 r.” Osierocił dwójkę dzieci: Olę i Kubę.

Jego pogrzeb odbył się 13 września na płockim cmentarzu komunalnym.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma