Nowy numer 48/2020 Archiwum

Papież otwiera drogę

W 10. rocznicę nadania imienia Jana Pawła II Gimnazjum nr 1 w Płońsku, zorganizowano papieskie obchody patrona szkoły.

W czasie uroczystości przypomniano datę 15 października 2003 roku. Od tego czasu papież Polak otwiera drogę kolejnym pokoleniom wychowanków szkoły, by mogli stawać się coraz to lepszymi ludźmi, by zdobywali wiedzę, która zaprocentuje w ich dorosłym życiu.

Bożena Rosiak, ówczesna wicedyrektor gimnazjum, przywołała słowa bp. Stanisława Wielgusa, który wtedy powiedział: ”To radość mieć za patrona Jana Pawła II. Młodzież ma instynkt, wie co dobre. Potrzebuje autorytetu w czasach, gdy obalono i podeptano wszystkie autorytety. Jedynym wyjątkiem dla nas i dla świata jest ojciec święty. To zaszczyt dla szkoły, ale i zobowiązanie do życia i działania zgodnego z wartościami, jakie głosił. Wytrwanie w tym kosztuje i wymaga pracy”.

Iwona Zdunek, dyrektorka Gimnazjum nr 1, przypominała, że to w młodzieży Jan Paweł II pokładał największe nadzieje. - Dzisiaj nasz patron jawi nam się jako umocnienie, dodaje nam odwagi w budowaniu przyszłości naszej szkolnej rodziny, w której kierować się będziemy takimi wartościami jak prawda, zgoda, miłość i szacunek - mówiła Iwona Zdunek.

Podczas obchodów jubileuszu nadania gimnazjum imienia papieża Jana Pawła II zabrzmiał hymn szkół, którym patronuje błogosławiony Ojciec Święty. Delegacja rady rodziców wraz z uczniami złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą przypominającą to podniosłe wydarzenie sprzed dekady.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama