Nowy numer 33/2018 Archiwum

Barka w kolegiacie

Najpierw warsztaty muzyczne, później ewangelizacyjny koncert w bazylice - w taki sposób mieszkańcy Pułtuska uczcili bł. Jana Pawła II.

W ciekawy sposób w Pułtusku uczczono papieża Polaka. Najpierw w Domu Polonii na warsztatach szlifowano muzyczne talenty. Rezultaty tego szkolenia można było poznać wieczorem w bazylice kolegiackiej.

60-osobowy chór: od dzieci do dorosłych, bo najstarszy członek chóru miał 60- lat, stał w prezbiterium świątyni, przed ołtarzem – Najświętszy Sakrament, bliżej ludzi duży ekran z obrazami i słowami, które przywoływały Jana Pawła II. Całość słowno-muzyczna scalał swym komentarzem ks. Michał Podgórski, wikariusz u św. Mateusza.

W realizację projektu obok duszpasterzy kolegiackich włączyły się Katarzyna Rzepińska i Martyna Karwańska. Być może w przyszłości Wieczór Chwały doczeka się kontynuacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma