Nowy Numer 29/2018 Archiwum

U źródeł wiary

W intencji prześladowanych chrześcijan i pokoju na Bliskim Wschodzie, do Ziemi Świętej pielgrzymuje 85 diecezjan z biskupem płockim Piotrem Liberą.

Pielgrzymka trwa od 15 do 23 października. Jej organizatorem jest Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Na pielgrzymim szlaku 85 pątników, wśród nich ks. biskup, inni księża, siostry zakonne i świeccy, nawiedzają w tych dniach: Betlejem (m.in. Bazylikę Narodzenia, Grotę Mleczną, kościół św. Katarzyny, Pole Pasterzy), Jerozolimę (m.in. Górę Oliwną, Bazylikę Grobu Pańskiego, Wieczernik na Górze Syjon, kościół św. Anny, Wzgórze Świątynne), Hajfę, Górę Karmel, Kanę Galilejską, Nazaret, Ain Karem, Jerycho, okolice Pustyni Judzkiej i Morza Martwego, Górę Błogosławieństw, Kafarnaum, Hebron i Betanię.

Pielgrzymi uczestniczą we Mszach św., którym przewodniczy bp Piotr Libera w: kościele św. Katarzyny w Betlejem, Bazylice Konania na Górze Oliwnej w Jerozolimie, w Nazarecie, Ain Karem, na Górze Błogosławieństw, w Wieczerniku na Górze Syjon w Jerozolimie, na Polu Pasterzy w Betlejem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma