GN 32/2018 Archiwum

Biegli dla JP II

Dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe pobiegły razem w sztafecie by oddać hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Najmłodszymi biegaczami byli uczniowie szkół podstawowych. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z Zespół Szkół Ekonomiczno - Kupieckich w Płocku (około 90 osób). Biegły też osoby indywidualne, w tym nauczyciele oraz ksiądz. Patronat honorowy nad sportowym wydarzeniem objął bp Piotr Libera. 

- Ten pierwszy bieg daje nadzieje na kolejne. Padł już pomysł, aby podobne biegi odbywały się w innych miastach naszej diecezji – mówiła Danuta Janicka, organizatorka wydarzenia i prezes Akcji Katolickiej DP. - Myślę, że jest to także forma Nowej Ewangelizacji, bo wychodzimy w tłum, do ludzi i szkół a taka jest potrzeba czasu. Trafiając do młodych chcemy, aby przetrwała pamięć, kult i szacunek do JPII - wyjaśniała.

Trasa biegu objęła ulice: 7 czerwca 1991, Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, Stary Rynek, Małachowskiego, Teatralną, Plac Narutowicza, Tumską do pomnika bł. Jana Pawła II przed Katedrą Płocką. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma