Nowy numer 49/2020 Archiwum

Chodźmy za błogosławionym

Już w sobotę w płockiej Stanisławówce dobiegnie końca dziewięciomiesięczna nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zakończenie będzie miało uroczysty charakter.

Płocka parafia salezjańska posiada od ponad 2 lat relikwie pierwszego stopnia z krwi Męczennika. Przy nich, od lutego każdego 19 dnia miesiąca w kościele św. Stanisława Kostki odbywały się czuwania modlitewne. W miejscu, które w czasach PRLu było ostoją dla działaczy „Solidarności”, w każde wspomnienie męczeńskiej śmierci Kapłana Solidarności, przed Mszą św. gromadziło się od 50 do 100 osób z tej i sąsiednich parafii. Modlono się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy, a szczególnie tych, którzy jej poszukują.

Inicjatorem nowenny był Andrzej Drętkiewicz, były prezydent miasta i ostatni wojewoda płocki wraz z grupą czcicieli bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jak podkreślają organizatorzy, dzięki tym czuwaniom, coraz więcej ludzi jest świadomych orędownictwa patrona „Solidarności". Coraz częściej zatrzymują się  przy pomniku ks. Jerzego, stojącym na placu przed kościołem.

Najbliższa sobota, 19 października, czyli 29. rocznica śmierci błogosławionego, to ostatni dzień nowenny w tej parafii. Rozpocznie się uroczystą procesją z relikwiami, sprzed budynku wieloletniej siedziby płockiego zarządu Solidarności, przy ul. Jachowicza, o godz. 17.30 do Stanisławówki, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Po niej odbędzie się ostatnie czuwanie połączone z ucałowaniem relikwii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama