GN 32/2018 Archiwum

Czytali Katechizm

W Roku Wiary w ciechanowskiej farze przez dwa tygodnie czytano część Katechizmu Kościoła Katolickiego.

– Zastanawiałem się długo czy tutaj przyjść, ale nie żałuję – powiedział jeden z farych parafian. – Do tej pory Katechizm kojarzył mi się z lekcjami religii z czasów mojego dzieciństwa, czyli sprzed kilkudziesięciu lat. Teraz wiem, że to wciąż żywe słowo, którego słuchanie tylko umacnia moją wiarę.

Przez kilka lat członkowie Akcji Katolickiej organizowali publiczne czytanie Pisma Świętego, teraz – z okazji Roku Wiary zrobili to samo z Katechizmem Kościoła Katolickiego. Czytania odbywały się w dni powszednie po wieczornej Mszy św., trwały około godziny i brały w nich udział grupy i stowarzyszenia działające przy parafii, m.in. oazowicze, chórzyści, lektorzy, nadzwyczajni szafarze, harcerze, członkowie Odnowy w Duchu Świętym, Akcji Katolickiej i duszpasterze z ks. proboszczem Zbigniewem Adamkowskim.

- W Roku Wiary chcieliśmy publicznie przeczytać Wyznanie wiary – Credo w wydaniu katechizmowym – mówi prezes oddziału AK Ryszard Wesołowski. – Dodatkową motywacją – w momencie oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II – jest przypomnienie jego dzieła. Wszak ten Katechizm promulgowany 11 października 1992 r. w 30-tą rocznicę rozpoczęcia obrad Soboru Watykańskiego II jest nazywany Katechizmem Jana Pawła II. Obecnie przy zmasowanym ataku na wartości chrześcijańskie w Polsce i Europie wydaje się zasadnym przypomnienie podstawowych treści naszej wiary podanych w Katechizmie w formie skondensowanej i zrozumiałej dla przeciętnego członka wspólnoty parafialnej.

Ryszard Wesołowski podkreśla, że pomysł publicznej lektury Katechizmu wysunął w jeszcze w ubiegłym roku ks. Grzegorz Walczak – wikariusz z ciechanowskiej fary.

Uroczystym akcentem kończącym dwutygodniową lekturę był koncert zespołu ”Moja Rodzina” z Glinojecka: ”Zbudujmy dom oparty na skale”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma