Nowy numer 21/2018 Archiwum

Z maryjną nutą

W kościele poaugustiańskim koncertowały zespoły muzyczne wykonujące muzykę dawną ze Starachowic, Lublina i Zamościa.

Dobiegł końca drugi, ale od samego początku cieszący się wysokim poziomem artystycznym, Festiwal Muzyki Sakralnej w kościele poaugustiańskim w Ciechanowie. – Wydarzenie towarzyszyło uroczystościom odpustowym w parafii ku czci św. Tekli i było ich ważnym dopełnieniem duchowym i estetycznym – mówił ks. kan. Wojciech Hubert, proboszcz parafii.

Dwa wieczory muzyczne były poświęcone „Najświętszej Maryi Pannie w twórczości mistrzów”. – Muzyka sakralna opiewa piękno i majestat Matki Chrystusa – przewodniczki wiary i wzór pełnienia woli Boga w codziennym życiu. Pragniemy w ten sposób nawiązać do tytułu naszego kościoła, którym jest Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny oraz do trwającego Roku Wiary – powiedziała Bogumiła Nasierowska, która będąc organistką w parafii, jest pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu. Wspierała ją Akcja Katolicka przy parafii św. Tekli.

W programie festiwalu znalazły się m.in. utwory sakralne od XII do XX wieku, np. ”Zdrowaś bądź Maryja” Anonima z XV wieku, ”Stabat Mater” Giuseppe Tardiniego, ”Jesu dulcis memoria” św. Bernarda, czy ”Żołtarz Jezusow” bł. Władysława z Gielniowa. Wystąpili: Dziewczęcy Chór Kameralny "Portamento" i Zespół Wokalno-Instrumentalny "Prymka" ze Starachowic oraz Zespół Wokalny Sine Nomine z Lublina i Zespół Capella all'Antica z Zamościa.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu prezydenta Ciechanowa, starostwa powiatowego i parafii św. Tekli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma