Nowy numer 43/2020 Archiwum

Płock i Darmstadt 25 lat razem

Współpraca między naszymi miastami trwa od 25 lat. Rozwija się w wielu płaszczyznach obejmując różne grupy społeczne i zawodowe, młodszych i starszych.

Uroczystość z okazji jubileuszu 25-lecia współpracy Płocka i niemieckiego miasta Darmstadt odbyła się w dwóch etapach. Przed południem płoccy radni i prezydent powitali gości z Niemiec w ratuszu a wieczorem uroczystość przeniosła się do Domu Darmstadt.

Wręczenie szczególnych odznaczeń miało miejsce w czasie sesji Rady Miasta Płocka. Medale Laude Probus z rąk prezydenta Płocka otrzymali: Jochen Partsch - nadburmistrz, Dieter Bingen -  dyrektor Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt, Krystyna von Schuttenbach - asystentka i tłumaczka byłego nadburmistrza Darmstadt Günthera Metzgera (który podpisał porozumienie o współpracy partnerskiej) oraz Maciej Łukaszczyk – założyciel i prezes Towarzystwa Chopinowskiego w Darmstadt. 

Na auli obecni byli także dawni prezydenci Płocka - Marian Rodzeń i Andrzej Drętkiewicz. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego kilka tygodni temu Günthera Metzgera, którego w czasie uroczystości wspominał prezydent Nowakowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama