Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pieśń połączyła pokolenia

Na scenie płońskiego kina wystąpił zespół seniorów ”Wiecznie Młodzi” – a po drugiej stronie widzowie, którzy mogliby być wnukami lub prawnukami występujących artystów.

Seniorskie Stowarzyszenie z gminy Płońsk, pod przewodnictwem Zygmunta Malewicza, wystawiło spektakl słowno-muzyczny ”Niezwyciężona”, opierający się na wierszach, piosenkach i pieśniach patriotycznych, które towarzyszyły Polakom w najtrudniejszych czasach wojny i zniewolenia, a które miały dodawać im otuchy i nadziei na lepsze jutro.

Nie mogło zabraknąć miejsca na chwilę zadumy, kiedy przy grobie nieznanego żołnierza zrozpaczona matka składała białą różę i zapalała znicz.

Grupa zaprezentowała 14 utworów, wśród których znalazły się te najbardziej znane, takie jak: ”Marsz Polonia”, ”O mój rozmarynie”, ”Rozszumiały się wierzby płaczące”, ”Deszcz jesienny”, czy też popularne na ulicach Warszawy w okresie niemieckiej okupacji ”Siekiera, motyka” i ”Teraz jest wojna”, entuzjastycznie przyjęte przez szkolną młodzież dzięki towarzyszącym chórowi aktorom, odgrywającym role mieszkańców ówczesnej stolicy, zaopatrzonych na przykład w ...słoninę, kaszankę.

”Wiecznie Młodzi” w ciągu trzech lat występowali już ponad 40 razy. Zespół ma w swoim dorobku liczne przedstawienia historyczne i biesiadne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama