Nowy numer 33/2018 Archiwum

Żywiołowe tańce opanowały Płock

– Wskrzesiliśmy ten festiwal wspólnymi siłami. Zeszłoroczna frekwencja pokazała nam, że cieszy się on wielkim zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że tak będzie z każdą edycją – mówił Andrzej Nowakowski prezydent Płocka w czasie otwarcia festiwalu.

Folklorystyczny festiwal wrócił do Płocka, po ponad trzydziestoletniej przerwie. Festiwal od lat 60-tych cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności i przez 14 lat gościł na płockich scenach. Był najstarszym i największym w kraju festiwalem reprezentującym polską kulturę ludową.

W tegorocznej edycji udział bierze przeszło 200 wykonawców z sześciu państw. Obok pokazów zespołów folklorystycznych z Białorusi, Rumunii, Meksyku, Słowacji, Indonezji i Polski, można zobaczyć występy zespołów i kapel folkowych oraz odwiedzić wioskę festiwalową, a także kino na łące.

Na zakończenie muzycznego święta, wszyscy wykonawcy przejdą w kolorowym korowodzie ulicami miasta. W niedzielę zespoły wezmą udział we Mszy św. w płockiej katedrze.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma