Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ksiądz na medal

Ks. kan. Józef Pokorski, emerytowany proboszcz parafii św. Gotarda w Pałukach, został uhonorowany medalem „Pro Masovia”.

Medal ten przyznawany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego osobom o szczególnych zasługach dla Mazowsza. - Jego służba, oddanie parafianom, oddanie tej ziemi przyczyniły się do rozwoju duchowego, do rozwoju społecznego tego regionu – mówiła w Pałukach radna Sejmiku Wojewódzkiego Wiesława Krawczyk, która wręczyła kapłanowi medal w imieniu marszałka województwa Adama Struzika. - Służba kapłańska to misja, to misja służenia Bogu, to misja służenia drugiemu człowiekowi. Ks. Józef jako proboszcz od 1980 r. tę misję krzewił, wspierał wiarę, dawał nadzieję w wielu trudnych momentach. Angażował się społecznie. To wspaniały gospodarz, który troszczył się o kościół, o cmentarz.

Ks. Pokorski był pałuckim proboszczem przez 33 lata. – Jestem zobowiązany w dalszym ciągu swoje siły, zdrowie, pracę poświęcić właśnie tej parafii – mówił po otrzymaniu medalu. - Starałem się to wszystko co było dobrem, pięknem i urokiem tej parafii, tego kościoła strzec i pielęgnować, oczywiście przy pomocy parafian, dlatego jeszcze raz chcę podziękować wszystkim parafianom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma