Nowy numer 25/2018 Archiwum

Poszukiwania harcerzy niepokornych

Krąg Starszoharcerski „Wachta” z Maszewa przy Płockim Hufcu Harcerzy ZHR, chce odszukać i pokazać młodzieży żywych bohaterów współczesnej historii harcerstwa i ojczyzny.

Swą akcję zaczęli już nagłaśniać we wszystkich płockich parafiach i szkołach oraz w lokalnych mediach. 

– Chcemy odnaleźć tych wszystkich naszych starszych w służbie druhów i druhny, aby im podziękować za ich poświęcenie i pracę, za ich wiarę i przekonania bez których nie mogłoby się odrodzić dzisiejsze harcerstwo w strukturach Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Chcemy poznać i uwiecznić ich ciekawą i często trudną historię. Chcemy poznać ich rodziny i ich dzieci, aby od nich usłyszeć o historii swoich rodziców. Wreszcie chcemy zorganizować wystawę i stworzyć monografię Płockich Harcerzy Niepokornych – wyjaśnia Krzysztof Nowacki z ZHR.

Jednocześnie organizator akcji prosi o kontakt i informacje także na adres mailowy: zhr.wachta@gmail.com.

Harcerskie patrole przeprowadzą wywiady ze zgłaszającymi się druhnami i druhami lub ich rodzinami i zbiorą materiały do archiwizacji. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma