Nowy numer 44/2020 Archiwum

Naprzód ze św. Krzysztofem

W wielu parafiach modlono się za wstawiennictwem św. Krzysztofa za kierowców i podróżujących oraz poświęcono samochody.

Ze specjalnym apelem zwrócił się Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji.

Przypomniał w nim, że św. Krzysztof ”jako duchowy wspomożyciel wspiera naszą uwagę i namawia do rozumnego korzystania z posiadanych umiejętności, wynikających z bycia użytkownikiem dróg. Na szczęście rośnie świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą uczestnictwo w ruchu drogowym, a co najważniejsze powiększa się grono osób, które razem podejmują wysiłek zapobiegania tragediom. Poprawa bezpieczeństwa staje się naszą wspólną troską i to miedzy innymi dzięki temu liczba ofiar wypadków systematycznie się zmniejsza. Jednak nie należy zapomnieć, że na przestrzeni ostatnich lat, spośród wszystkich zabitych w wypadkach drogowych, co szósta osoba poniosła śmierć na Mazowszu” – napisał komendant.

Przypomniał, że ”szanując przepisy i okazując szacunek innym uczestnikom ruchu drogowego uczymy się życzliwości i wyrozumiałości, a przede wszystkim odpowiedzialności za swoje życie i życie innych”.

”Apeluję zatem, aby za kierownicą nie zapominać o ostrożności i wyobraźni, która pozwala nam przewidywać potencjalne zagrożenia! Proszę także o refleksję i pamięć o nieszczęściach, jakie za sprawą nierozważnych kierowców stały się udziałem tak wielu niewinnych osób!”.

W ramach ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa odbyła się zbiórka pieniędzy na środki transportu dla misjonarzy. Jest ona inicjowana przez agendę KEP ds. Misji MIVA Polska. Miała ona miejsce w wielu parafiach diecezji po Mszach św. połączonych z poświęceniem pojazdów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama