Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rajd z przesłaniem

Od św. Stanisława Kostki w Rostkowie do bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie zmierza 4. rajd dla życia.

- Mamy ważną intencję i przesłanie, które w ciągu najbliższego tygodnia chcemy przekazać w różnych miejscach Polski. Chodzi o życie: o jego promocję, obronę i kształtowanie świadomości, by dokonać dobrych wyborów życiowych – mówił w czasie Mszy św. w kościele w Rostkowie ks. Janusz Wilk z diecezji legnickiej. Wraz z nim modlił się ks. Adam Kolenkiewicz z diecezji ełckiej. Obaj są asystentami kościelnymi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wraz z młodzieżą ze swych diecezji koordynują tegoroczny rajd. Na szlak w Rostkowie wyjechało 28 osób.

Uczestnicy rajdu pokonają w sumie 1250 kilometrów, przejadą przez 8 województw i 13 diecezji. Dosłownie traktują hasło rajdu ”W objęciach świętych”, i dlatego z relikwiami swej patronki, bł. Karoliny Kózkówny objadą Polskę od strony wschodniej i zachodniej, aby spotkać się na koniec w Zabawie. – Chcemy powiedzieć jedno: stop aborcji! Będziemy rozdawali materiały promocyjne o obronie życia, zorganizujemy dwie konferencje prasowe, a przede wszystkim ofiarujemy Bogu w tej intencji nasz trud i wspólną codzienną modlitwę – mówi Sławomir Puciato, odpowiedzialny za kontakty z mediami.

Rajd jest organizowany w łączności z ”Lotem dla Życia”, który rozpoczął się 9 lipca w Skrzatuszu, a zakończy 13 lipca na Jasnej Górze. W ramach tej inicjatywy, Włodzimierz Skalik, mistrz świata w lataniu precyzyjnym, wykonał specjalny lot z Częstochowy do Przasnysza, any w niedzielny poranek przekazać młodzieży relikwie bł. Karoliny Kózkówny. W ten sposób, jak zaznaczają organizatorzy sztafeta dla Życia odbywa się jednocześnie w powietrzu na paralotniach i samolotem oraz na lądzie, rowerami.

Uczestnicy rajdu przejeżdżając przez teren diecezji płockiej korzystają z gościnności parafii: w Rostkowie (Ochotnicza Straż Pożarna i parafia), św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, w Dąbrowie k. Mławy, w Bieżuniu i w Tłuchowie. Za okazaną życzliwość dziękuje KSM Diecezji Płockiej, który w pierwszym dniu rajdu zorganizował przejazd i odpoczynki na terenie diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama