GN 43/2020 Archiwum

Wolontariusze na Przystań

Po raz pierwszy w Płocku odbędzie się Przystań Miłosierdzie. Od 11 do 14 lipca fanów największego w Polsce festiwalu muzyki jamajskiej ewangelizował będzie m.in. bp Grzegorz Ryś oraz ks. Jan Kaczkowski.

 - Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i gotowych nieść światło Ewangelii do wzięcia udziału w naszym projekcie - mówi ks. Paweł Solecki z biura „Przystani”.

Zaznacza, że pomoc przy przedsięwzięciu będzie polegała na włączeniu się m.in. w służby: ewangelizacyjną, modlitwy, liturgiczną, śpiewu, medyczną (lekarze, pielęgniarki), porządkową oraz kuchnie polową i wyżywienie.

Organizatorzy apelują także o modlitwę i czynne uczestnictwo sióstr zakonnych, grup modlitewnych oraz do mieszkańców Płocka i wszystkich chętnych osób.

- Prosimy o zgłoszenie się i podjęcie dyżurów na modlitwie w Farze w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę 12 i 13 lipca. Prosimy, aby wpisać się na listę i podjąć modlitwę w konkretnym czasie. Informacje i zgłoszenia w tej sprawie prosimy kierować do księdza Wojciecha Kruszewskiego - informuje ks. Solecki. 

„Przystań” organizuje parafia św. Bartłomieja w Płocku. - Inspiracją dla nas stał się Przystanek Jezus, odbywający się w Kostrzynie nad Odrą - wyjaśnia proboszcz fary ks. Wiesław Gutowski, który jest inicjatorem wydarzenia. - Chcemy być gotowi do dialogu i rozmów z uczestnikami festiwalu. Przy farze będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, a księża spowiadający będą dyżurować non stop - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama