Nowy numer 33/2018 Archiwum

Imieniny miasta

Ciechanów obchodził swoje dni związane z patronem miasta - św. Piotrem Apostołem.

Przez cztery dni ciechanowski Plac Jana Pawła II i zamkowe błonia rozbrzmiewały muzyką i śpiewem; ciechanowianie i przyjezdni bawili się na drugich Dniach Miasta.

Program tegorocznych Dni był bardzo bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, choć słyszeliśmy też głosy mieszkańców zawiedzionych, że w programie nie było modlitwy i Mszy św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

Pierwszy dzień to m.in. wokalne i taneczne popisy uczniów ciechanowskich szkół i przedszkolaków. Gwiazdą drugiego dnia była Maryla Rodowicz, którą oklaskiwały tysiące fanów zebranych na zamkowych błoniach, nie zważających na błoto, komary i groźne pomruki burzy. Trzeci dzień to przede wszystkim Przegląd Orkiestr Dętych, w którym obok gospodarzy – Miejskiej Orkiestry Dętej OSP wystąpiły także orkiestry z Sochocina, Grajewa (Podlaskie), Trąbek k. Garwolina i Bielawy (Dolnośląskie), a także koncert Ludowego Zespołu Artystycznego ”Mały Ciechanów”. Dni Miasta zakończyły Zamkowe Spotkania Kolekcjonerów i Modelarzy.

Organizatorami Dni byli: prezydent Ciechanowa oraz Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma