Nowy numer 28/2018 Archiwum

Gdzie rodzina - tam święto

W Czernicach Borowych po raz drugi zorganizowano Piknik Rodzinny.

Wszystko rozpoczęto modlitwą: najpierw Mszą św. w kościele, a później na scenie modlitwą w intencji rodzin, którą poprowadził ks. Michał Gaszczyński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM. – Organizując nasze parafialne święto chcieliśmy nawiązać do obchodzonego w diecezji święta rodziny oraz dnia matki, dziecka i ojca – mówił ks. proboszcz.

Głos zabrał również Benedykt Pszczółkowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, a następnie odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu Chajim z Ciechanowa.

W programie znalazły się gry i zabawy integracyjne dla dzieci, m. in.: konkurs muzyki filmowej, konkurs wiedzy religijnej, zabawy z klaunem czy malowanie twarzy. Na najmłodszych czekało wesołe miasteczko, zaś dla starszych gry i zadania przygotowali czerniccy harcerze. Koło Seniorów w Czernicach Borowych animowało śpiew pieśni religijnych i patriotycznych przy ognisku. Przez czas trwania pikniku można było degustować przysmaki kuchni regionalnej, które przygotowało Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej. Nad bezpieczeństwem i porządkiem w czasie trwania pikniku czuwali strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych.

Piknik zorganizowały: Parafialna Rada Duszpasterska, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma