Nowy numer 24/2018 Archiwum

Święto miasta nad Węgierką

To już tradycja, że w jeden z czerwcowych weekendów mieszkańcy Przasnysza i okolic obchodzą swoje doroczne święto. W tym roku podkreślono jego rodzinny charakter.

Uroczystości rozpoczęły się od wręczenie statuetki ”Przaśnika” – nagrody Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. W tym roku uhonorowano Mieczysława Stusińskiego – emerytowanego nauczyciela matematyki z przasnyskiego Liceum Ogólnokształcącym im. KEN, a także świetnego szachistę i poetę, autora m.in. utworów satyrycznych i dziecięcych. Specjalnego ”Przaśnika” przyznano Stanisławowi Myślińskiemu, wieloletniemu prezesowi środowiska warszawskiego TPZP.

Podczas tegorocznego świętowanie zaakcentowano jego rodzinny charakter min. przez konkursy i zabawy Rodzina na sportowo, happening plastyczny oraz specjalny program dla dzieci z udziałem szczudlarzy i klownów. Na najmłodszych czekały też liczne atrakcje w wesołym miasteczku. Były także rozgrywki sportowe w różnych dyscyplinach od piłki nożnej przez siatkówkę plażowa i tenis po brydż. Publiczność bawiły amatorskie i profesjonalne zespoły muzyczne m.in.  Miejski Chór Męski, Przasnyska Kapela Podwórkowa oraz czeski zespół ”Princess”. Jako gwiazdy wieczory wystąpili bracia Cugowscy i Jacek Stachursky.

Po raz pierwszy gród nad Węgierką gościł uczestników Przasnyskiego Zlotu Motoryzacyjnego, na który przyjechało około 140 unikatowych pojazdów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma