Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dźwięczna wieża

W Staroźrebach bp Roman Marcinkowski poświęcił odnowioną, ponadstuletnią dzwonnicę.

– Gdy w naszych parafiach dzieje się coś dobrego duchowo czy materialnie, to przez wspólną pracę wykrzesywane są wiara i piękno dla dobra wspólnego. Cieszę się, że tyle osób i instytucji razem pracowało nad tym dziełem – powiedział bp Roman Marcinkowski, błogosławiąc zakończone prace przy zabytkowej dzwonnicy. – Teraz wygląda ona tak, jak została pierwotnie zbudowana – w 1908 roku. Będzie towarzyszyła naszemu życiu wiary – powiedział ks. proboszcz Bogusław Sabat.

– Historia naszej dzwonnicy nie była szczęśliwa, bo już wkrótce po wybudowaniu, w czasie I wojny światowej, została uszkodzona, a w czasie II wojny światowej Niemcy zrabowali z niej dzwon – przypomniał historię Józef Stradomski, wójt gminy Staroźreby.

W prace przy odnowieniu zabytku zaangażowały się lokalne instytucje i stowarzyszenia z parafią i gminą na czele.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma