Nowy numer 32/2020 Archiwum

Gorące rytmy pod Wzgórzem Tumskim

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia najważniejszego tego lata festiwalu kultury chrześcijańskiej. Polska Copacabana to nie tylko 4 dni wypełnione zabawą, muzykowaniem i ciekawymi warsztatami, ale też szansa na wygranie samochodu. Impreza potrwa od 5 do 8 lipca.

 

Jedną z gwiazd Polskiej Copacabany będzie Jose Torres   Jedną z gwiazd Polskiej Copacabany będzie Jose Torres
MATERIAŁY PROM. POLSKIEJ COPACABANY
Płock i Rio de Janeiro to geograficznie odległe miejsca, ale w tym roku połączy je symboliczny most zbudowany z dźwięków muzyki niosącej pozytywne przesłanie. Plaże nad Wisłą i Oceanem Atlantyckim będą świadkami wydarzeń ważnych dla chrześcijańskiej społeczności Festiwalu Młodych oraz Światowych Dni Młodzieży. Płocka impreza będzie dla tych, którzy nie mogą wybrać się do Rio, dobrą okazją do poczucia klimatu, jaki towarzyszy tego typu spotkaniom. Zagrają na niej artyści, którzy w swojej twórczości nawiązują do chrześcijańskich motywów i wartości.

W piątek 5 lipca publiczność posłucha zespołu Raz Dwa Trzy z towarzyszeniem muzyków orkiestry symfonicznej. Sobotni wieczór należeć będzie do rockowej kapeli Luxtorpeda, na której czele stoi gitarzysta Robert „Litza” Friedrich. Koncert grupy poprzedzi występ hip-hopowców z FPS, czyli Full Power Spirit oraz najpopularniejszego rodzimego chóru gospel Trzecia Godzina Dnia. Ostatni muzyczny wieczór festiwalu wypełnią kompozycje orkiestry salsowej Jose Torresa oraz Arki Noego.

Podczas niedzielnego koncertu publiczność czeka jeszcze jedna atrakcja losowanie samochodu osobowego. Jest on nagrodą w loterii towarzyszącej festiwalowi, w której może wziąć udział każdy kto kupi specjalny audiobook z ewangeliami czytanymi przez aktora Jerzego Zelnika oraz młodzież z różnych stron diecezji. Dochód  ze sprzedaży płyt zostanie przeznaczony m.in. na cele misyjne w Brazylii. Informacje o loterii i zasadach rejestracji kuponów promocyjnych dostępne są na www.festiwal2013.pl.

Festiwalu Młodych – Polska Copacabana to nie tylko koncerty, ale też warsztaty  (m.in.: muzyczne, samoobrony, fotografii, kreatywnego myślenia), które poprowadzą zawodowi trenerzy. Podczas imprezy nie zabraknie też miejsca dla sfery sacrum. W specjalnym Namiocie Adoracji uczestnicy będą mogli oddać się modlitwie oraz skorzystać z sakramentu pokuty. Wstęp na wieczorne koncerty Festiwalu Młodych jest bezpłatny. Osoby, które planują udział w warsztatach i mieszkanie na polu namiotowym będą musiały wykupić bilety w cenie od 40 do 110 zł. Na festiwal można zapisać się wysyłając kartę uczestnictwa lub rejestrując się na stronie www.festiwal2013.pl/rejestracja/rejestracja.html.

Za sprowadzenie słynnego „Rio” nad Wisłę odpowiedzialna jest Fundacja Studnia, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia, a współorganizatorem Festiwalu jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki i Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Biskup Płocki Piotr Libera, Ambasador Brazylii w Rzeczypospolitej Polskiej Jorge Geraldo Kadri oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama