Nowy numer 32/2020 Archiwum

Rodzinnie i sentymentalnie

W Płońsku odbył się IX Festyn Rodzin. Jego gwiazdą był Jerzy Połomski.

Legenda polskiej piosenki uświetniła plenerową imprezę. 80-letni artysta zaśpiewał swoje największe przeboje, wcielając się również z powodzeniem w rolę konferansjera i nawiązując świetny kontakt z widownią.

- Tak znany piosenkarz, a z tak wielkim szacunkiem odnosi się do publiczności. To ujmujące i chwytające za serce. Po prostu dżentelmen w każdym calu – nie kryła wzruszenia pani Krystyna, która, jak przyznaje, w młodości namiętnie słuchała piosenek pana Jerzego.

Płońszczanie mogli powspominać stare dzieje przy takich utworach jak chociażby: ”Cała sala śpiewa z nami”, czy ”Nie zapomnisz nigdy”.

Ale festyn to nie tylko spotkanie z gwiazdą. Jego dorośli uczestnicy przy kościele Matki Bożej Ostrobramskiej mogli m.in. wpisywać się na listę popierającą Europejską Inicjatywę Obywatelską ”Jeden z nas”, która ma być znakiem sprzeciwu wobec finansowania z budżetu UE aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach.

Najwięcej atrakcji przygotowano oczywiście dla najmłodszych. Zabawom i konkursom na świeżym powietrzu przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego nie było końca. Prawdziwą furorę robiły przejażdżki kucykami, czy też bryczką. Rodzice z dumą podziwiali artystyczne popisy swoich pociech na scenie.

Mało kto przechodził obojętnie obok punktów loterii fantowej, w której każdy los wygrywał drobne upominki, a finałowe losowanie głównych, atrakcyjnych nagród zorganizowano na koniec familijnego festynu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama