Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 39/2025
    GN 39/2025 Dokument:(9433147,Ludzkość na dnie)
  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Dobry nauczyciel dla Siedlina

Dobry nauczyciel dla Siedlina przejdź do galerii

Zespół Szkół w Siedlinie otrzymał imię Prymasa Polski Stefana kard. Wyszyńskiego. Uroczystościom przewodniczył bp Piotr Libera.

Uczniowie i nauczyciele składają ślubowanie na nowy sztandar szkoły  
Uczniowie i nauczyciele składają ślubowanie na nowy sztandar szkoły
Dominik Nowakowski

Po Mszy św. w kościele parafialnym w Płońsku, dalsze uroczystości przeniosły się już na teren Zespołu Szkół w Siedlinie, gdzie nadano nazwę ulicy Jana Pawła II, przy której znajduje się placówka. Następnie odsłonięto pamiątkową tablicę nowego patrona szkoły ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i wreszcie złożono ślubowanie uczniów na sztandar szkoły.

- Wybraliśmy go na patrona, ponieważ jego szlachetność serca, męstwo ducha hartowane w surowej szkole moralnej, uczyniły z niego bohatera ojczystego kraju i Kościoła naszych czasów – zwracał się do szerokiego audytorium dyrektor siedliskiego Zespołu Szkół, Dariusz Urbański. – Wielomiesięczna praca dydaktyczno-wychowawcza przybliżająca patrona, utwierdziła nas w przekonaniu, że chcemy być wierni jego ideałom. Zaimponował nam mocą ducha. To człowiek niezłomny i autentyczny, który pozostawił po sobie przeogromną skarbnicę idei i uczuć. Stefanie kard. Wyszyński, wielki prymasie, nasz patronie, z tobą wszystko będzie łatwiejsze, a w chwilach trudnych przypominać będziemy te słowa: (…) Każda wielka rzecz musi kosztować, musi być trudna. Tylko rzeczy małe są liche i łatwe (…) – mówił dyrektor.

Uroczystości swą obecnością zaszczyciła pani Iwona Czarcińska, która osobiście znała ks. kardynała. Dziś jest pracownikiem Instytutu Prymasowskiego Stefana kard. Wyszyńskiego, dyrektorem wydawnictwa „Soli Deo”, wiceprezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zostawiła ona na pamiątkę społeczności szkolnej woreczek z dwiema monetami z wizerunkiem prymasa, wybitymi jako uchwytny znak z roku 100-lecia jego urodzin.

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment przekazania przez przedstawicieli Rady Rodziców na ręce dyrektora ZS w Siedlinie sztandaru, który następnie wręczono Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu. Na czerwonym awersie widoczne jest godło państwowe, a wokół orła widnieją słowa, trzy miłości kard. Wyszyńskiego: Bóg, Ojczyzna, Człowiek. Rewers sztandaru zdobi podobizna patrona. Na koniec przytoczono jego słowa, podkreślając jak ogromnym szacunkiem powinna być otoczona oznaka honoru, godności i więzi z ojczyzną. – Sztandar to symbol świętości, którego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową – mawiał niegdyś opiekun Zespołu Szkół w Siedlinie.

« ‹ 1 2 › »
Szkoła w Siedlinie im. kard. S. Wyszyńskiego

WIARA.PL DODANE 12.06.2013

Szkoła w Siedlinie im. kard. S. Wyszyńskiego

W kościele pw. św. Michała Archanioła w Płońsku i w Zespole Szkół przy ul. Jana Pawła II w Siedlinie odbyły się uroczystości nadania szkole imienia kard. Stefana Wyszyńskiego. Zdjęcia: Dominik Nowakowski  
oceń artykuł Pobieranie..

Dominik Nowakowski

|

12.06.2013 00:00 GOSC.PL

publikacja 12.06.2013 00:00

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KARD. STEFAN WYSZYŃSKI
  • PŁOŃSK
  • SZKOŁY IMIENIA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Dominik Nowakowski

Polecane w subskrypcji

  • Polska zablokowała chiński jedwabny szlak. Zamknięcie granicy z Białorusią musiało wywołać reakcję Pekinu
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Polska zablokowała chiński jedwabny szlak. Zamknięcie granicy z Białorusią musiało wywołać reakcję Pekinu
  • Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
    • z bliska
    • Karol Białkowski
    Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
  • W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
    • Polska
    • Maria Przełomiec
    W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
  • „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X