Nowy numer 33/2020 Archiwum

Godziny z Ewangelią

Po raz pierwszy maraton bibilijny odbył się w Mławie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski.

W przeczytanie czterech Ewangelii zaangażowało się około stu osób. Była to jedna z inicjatyw trwającego roku jubileuszowego 25-lecia istnienia parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Zorganizowanie maratonu biblijnego zaproponowali ks. proboszcz prał. Kazimierz Ziółkowski i komitet honorowy obchodów jubileuszu parafii.

- Nikt nie wybierał dla siebie fragmentu biblijnego, dlatego zaproponowałem, aby każdy z uczestników, czytając słowo Boże, przyjął to konkretne słowo do siebie, aby nim się pomodlił i szczerze nad nim się zastanowił, bo w nim mówi do nas przecież sam Bóg - zwracał się do uczestników maratonu ks. prał. Ziółkowski.

Publiczne czytanie Ewangelii miało miejsce w kościele parafialnym. Na ołtarzu umieszczono Ewangeliarz, otoczony płonącymi świecami. Do ambony podchodzili kolejno przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń. Wśród nich nie zabrakło młodzieży, w tym harcerzy. Co ciekawe, bardzo wielu czytających podchodziło do ambony w własnym egzemplarzem Pisma Świętego. Inni ze swoją otwartą Biblią śledzili tekst.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama