Nowy numer 33/2020 Archiwum

Z katechizmem w ręku

W sierpeckiej farze przez tydzień publicznie czytano fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Przez cały tydzień w sierpeckiej farze, od 2 do 7 czerwca, wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjne czytały Katechizm Kościoła Katolickiego i rozważały prawdy wiary. Tematem rozważań były słowa: "Zachwyć się tajemnicą Kościoła i obecnością Jezusa Eucharystycznego, który podtrzymuje swój lud pielgrzymujący na spotkanie z Nim w wieczności".

– Rok Wiary zobowiązuje do ponownego odkrycia i studium podstawowych treści wiary, które znajdują się w Katechizmie Kościoła Katolickiego. To ważna pomoc, która wspiera nas wyznawaniu, umacnianiu i wychowywaniu do wiary. W kolejnych dniach zgłębialiśmy poszczególne zagadnienia: "Kto spożywa Moje Ciało, będzie żył na wieki", "Jeruzalem nowe", "Wiara Kościoła", "Budowanie Ciała Chrystusowego", "Wieczerza Pańska", "Bramy piekielne go nie przemogą". Wybór tematyki, z tak dużego zbioru był związany z przeżytą Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej i trwającą oktawą – mówi ks. Grzegorz Ostrowski, wikariusz parafii św. św. św. Wita, Modesta i Krescencji.

– We wszystkich kościołach na ołtarzach bocznych bądź w miejscach widocznych zostały wyłożone dwa ważne dokumenty Kościoła, który towarzyszą nam w Roku Wiary: dokumenty Soboru Watykańskiego II i Katechizm Kościoła Katolickiego. Trzeba tymi dokumentami Kościoła żyć. Pomimo tego, że od lat towarzyszy mi Katechizm, to jednak ten tydzień zmobilizował mnie, aby do niego sięgać również po zakończeniu publicznego czytania i szukać wykładni naszej wiary – mówi Janina Antoszewska, jedna z osób zaangażowanych w tygodniowe czytanie katechizmu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama