Nowy numer 39/2022 Archiwum

Sońsk jak malowany

Biskup Piotr Libera poświęcił odnowioną malaturę, którą 80 lat temu zaprojektował Władysław Drapiewski. Pobłogosławił również kaplicę Matki Bożej Różańcowej w ponad stuletnim kościele.

– To dzieło moich parafian, którzy okazali wiele zainteresowania i gorliwości, aby kościół był pięknie odnowiony – mówił ks. proboszcz Janusz Kochański.

W ostatnich pięciu latach położono nową więźbę dachową i dachówkę, odnowiono zabytkową polichromię wykonaną w latach 1931-32 według projektu Władysława Drapiewskiego, przeprowadzono kapitalny remont kaplicy Matki Bożej Różańcowej i przywrócono ją do kultu Bożego.

Uczestnikami uroczystości poświęcenia odnowionej malatury i kaplicy była młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Do nich biskup powiedział na koniec kazania: - Spotkałem w internecie zapis takiej rozmowy: ”Ludzie, ile czasu trwa bierzmowanie?” Ktoś odpowiada: ”Słuchaj, tyle mniej więcej, ile mecz piłkarski”. A na to ktoś mądrzejszy odpisuje: ”Słuchaj, nieprawda, bierzmowanie trwa całe życie...”.

Tak, bierzmowanie trwa całe życie! Dlatego do końca życia nie zapomnijcie chwili, gdy zostaniecie namaszczeni olejem krzyżma, tym samym, którym namaszcza się biskupów, kapłanów przy święceniach. Nie zapomnijcie, że działo się to w roku, w którym wspaniale odnowiono polichromię waszego sońskiego kościoła. I że działo się po to, abyście sami stali się żywą polichromią żywego Kościoła – mówił bp Libera.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy