Nowy numer 24/2018 Archiwum

Postawili na rodzinę

Modlitewnie i sportowo, w szkole i na pikniku świętowano w Janowie k. Chorzel Dni Rodziny.

Hasłem wydarzeń całego tygodnia były słowa: ”Nasze tradycje rodzinne”. Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w dwóch parafiach leżących na terenie gminy: św. św. Rocha w Janowie (diecezja płocka) i św. Wawrzyńca w Muszakach (archidiecezja warmińska).

- Dobrze, że rozpoczynamy Dni Rodziny w uroczystość Trójcy Świętej, bo – skoro Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo i (jak napisał św. Jan) Bóg jest Miłością – to relacje miłości między Osobami Boskimi mają być wzorem dla miłości, jaką darzymy siebie w rodzinach – mówił w janowskiej świątyni ks. Tomasz Opaliński. – Dziś, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej Bóg zaprasza nas do siebie, byśmy nie tylko poznali tajemnicę Jego wewnętrznego życia, ale także byśmy od Niego uczyli się miłości. Możemy się od Niego uczyć tej miłości, która każe całkowicie oddać się drugiemu, tak jak On nas ukochał, oddając nam się całkowicie. Uczy nas miłości bezwarunkowej, codziennej, do końca, nierozerwalnej, tworzącej dom – zwracał uwagę ks. Opaliński.

Po Mszach św. dzieci i młodzież przygotowały okolicznościowy program dla mam, a po wyjściu z kościoła chętni mogli złożyć podpis pod europejską inicjatywą ”Jeden z nas” - największej akcji pro-life na naszym kontynencie i pierwszym wspólnym działaniu wszystkich organizacji broniących życia z całej Europy. Zbierającym podpisy pomagała młodzież z Klubu Młodego Wolontariusza w Zespole Szkół w Janowie.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma