Nowy numer 32/2020 Archiwum

Postawili na rodzinę

Modlitewnie i sportowo, w szkole i na pikniku świętowano w Janowie k. Chorzel Dni Rodziny.

Hasłem wydarzeń całego tygodnia były słowa: ”Nasze tradycje rodzinne”. Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w dwóch parafiach leżących na terenie gminy: św. św. Rocha w Janowie (diecezja płocka) i św. Wawrzyńca w Muszakach (archidiecezja warmińska).

- Dobrze, że rozpoczynamy Dni Rodziny w uroczystość Trójcy Świętej, bo – skoro Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo i (jak napisał św. Jan) Bóg jest Miłością – to relacje miłości między Osobami Boskimi mają być wzorem dla miłości, jaką darzymy siebie w rodzinach – mówił w janowskiej świątyni ks. Tomasz Opaliński. – Dziś, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej Bóg zaprasza nas do siebie, byśmy nie tylko poznali tajemnicę Jego wewnętrznego życia, ale także byśmy od Niego uczyli się miłości. Możemy się od Niego uczyć tej miłości, która każe całkowicie oddać się drugiemu, tak jak On nas ukochał, oddając nam się całkowicie. Uczy nas miłości bezwarunkowej, codziennej, do końca, nierozerwalnej, tworzącej dom – zwracał uwagę ks. Opaliński.

Po Mszach św. dzieci i młodzież przygotowały okolicznościowy program dla mam, a po wyjściu z kościoła chętni mogli złożyć podpis pod europejską inicjatywą ”Jeden z nas” - największej akcji pro-life na naszym kontynencie i pierwszym wspólnym działaniu wszystkich organizacji broniących życia z całej Europy. Zbierającym podpisy pomagała młodzież z Klubu Młodego Wolontariusza w Zespole Szkół w Janowie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama