Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mobilizacja dla rodziny

Kilkanaście organizacji katolickich i społecznych miasta zaangażowało się we wspólną inicjatywę: spotkania i marsz.

Od dawna w środowiskach katolickich Ciechanowa mówiło się o potrzebie większej koordynacji, wspólnym działaniu i konkretnych przedsięwzięciach. Może powoli coś zacznie się udawać, a dobrą jaskółką był pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny, który okazał się ich sukcesem – wzięło w nim udział ponad tysiąc osób.

Wydarzeniu towarzyszyły dwa spotkania o rodzinie: pierwsze z Tomaszem Terlikowskim, publicystą katolickim, redaktorem naczelnym „Frondy”. – Straciliśmy odwagę mówienia, że małżeństwo jest na całe życie, a nie do momentu, kiedy nam się znudzi – oceniał. Dodał, że rządzący Polską nie mają woli, by prawnie i politycznie wzmacniać małżeństwo. – Marsz jest akcją: „Niech nas zobaczą”. Niech zobaczą rodziny małe i duże, rodziny czasem po przejściach.

Trzeba powiedzieć: „nie zgadzamy się na pewne rzeczy”. – Ideologowie postmodernizmu dążą do zniszczenia trzech podstawowych instytucji społecznych: szkoły, rodziny i Kościoła, bo dążą do „społeczeństwa neutralnego światopoglądowo” – mówił na kolejnym spotkaniu senator Jan Maria Jackowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Q8XXXhPqnjL
    31.07.2013 06:30
    Cześć Marcin, przyznaję długo szukałem jak zaibarać dzięki internetowi, w końcu mnie złamałeś i od kilku dni jestem w twoim zespole. Początkowo nie interesował mnie ten cały program ćwiczeń, chciałem zacząć zaibarać, ale skoro się zapisałem z ciekawości poczytałem, posłuchałem, obejrzałem filmiki z ćwiczeniami i dzisiaj mam zakwasy i wiem, że dalej będę ćwiczyć. Oczywiście chcę w końcu zaibarać i bardzo dużo muszę się od Ciebie dowiedzieć jak to robić. mam na razie dwa kontakty na liście i dokładnie nie za bardzo wiem co z nimi zrobić. Czekam na materiały i konkretne instrukcje.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma