Nowy numer 33/2020 Archiwum

Razem z papieżem

W katedrze i w wielu kościołach diecezji odprawiono adorację eucharystyczną w łączności z ojcem świętym Franciszkiem.

W niedzielę, 2 czerwca od godz. 17 do 18 zgromadzeni w katedrze uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, w łączności z papieżem i z całym Kościołem powszechnym. - Modlimy się w intencjach sformułowanych przez ojca świętego Franciszka: za Kościół na całym świecie, a dziś zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu; za tych, którzy w różnych częściach świata doświadczają cierpienia nowego zniewolenia i są ofiarami wojen, handlu ludźmi, narkotykami oraz pracy niewolniczej; za dzieci i kobiety, znoszące wszelkie formy przemocy. Oby ich ciche wołanie o pomoc obudziło czujność Kościoła, aby wpatrując się w Chrystusa ukrzyżowanego nie zapomniał o wielu braciach i siostrach pozostawionych na pastwę przemocy. Ponadto za tych wszystkich, którzy przeżywają niepewność ekonomiczną, szczególnie bezrobotnych, osoby starsze, imigrantów, bezdomnych, więźniów i doświadczających marginalizacji – podawał intencje godzinnej adoracji bp Libera. Do nich dołączył intencje diecezjalne: modlitwę za 43. synod płocki, za nowo wyświęconych diakonów, za przygotowujących się do święceń kapłańskich i o nowe powołania do służby Bożej.

"Połóż Twą rękę na mojej głowie i spraw, abym także i ja trzymał moją głowę pod Twoją ręką. Przyjmij mnie takiego, jaki jestem, z moimi wadami, z moimi grzechami, ale pozwól mi stać się takim, jakim Ty mnie pragniesz i jakim także ja pragnę być" – brzmiały słowa jednej z modlitw.

Adorację w płockiej katedrze przygotowali klerycy WSD wraz z ojcami duchownymi: ks. Jarosławem Kwiatkowskim i ks. Romanem Mosakowskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama