Nowy numer 43/2020 Archiwum

Motocyklem do ołtarza

Przy ciechanowskiej farze i na zamkowych błoniach spotkały się setki motocyklistów na swoim dorocznym spotkaniu.

O wspólnej pasji i motocyklowej ewangelizacji mówił w czasie Mszy św. ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów. – Przyszliśmy do Jezusa. Inaczej mówiąc, przyjechaliśmy na motocyklach. (...) My właśnie przychodzimy do Boga i w Nim odpoczywamy, żebyśmy nie zwariowali. Potrzebujemy się zatrzymać, zastanowić. Potrzebujemy pokory i skromności. Potrzebujemy usiąść na chwilę przy ołtarzu Jezusa. Tak z ekspresją opowiadamy o wypadkach motocyklowych, zwłaszcza tych śmiertelnych. A czy zauważyłeś, ile razy zostałeś ochroniony, uratowany, ocalony? – pytał ks. Skoczylas.

”Dobry motocyklista to ten, który zna wartość swojego życia. Duchu Święty prosimy o roztropność. Dobry motocyklista to ten, który jest życzliwy i serdeczny na drodze. Duchu Święty prosimy Cię o uprzejmość. Dobry motocyklista to ten, który uczy się na doświadczeniach. Duchu Święty prosimy Cię o dar wieczności dla naszych braci. Dobry motocyklista to ten, który jest pokorny. Duchu Święty prosimy Cię o skromność. Dobry motocyklista to ten, który szanuje innych motocyklistów. Duchu Święty prosimy Cię o pokój i dobroć. Dobry motocyklista to ten, kto trwa we wspólnocie. Duchu Święty prosimy Cię o wiarę” – modlono się w czasie Mszy św. pod Farską Górą. Mszę św. zakończył obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich motocykli.

Parada ulicami miasta i pokazy na zamkowych błoniach były atrakcją 9. Otwartego Spotkania Motocyklowego. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Motocyklowy Wolny Wydech w Ciechanowie, Urząd Miasta Ciechanów, Parafia farna pw. św. Józefa i diecezjalny duszpasterz motocyklistów. Wydarzeniu patronował prezydent miasta Ciechanowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama