Nowy Numer 29/2018 Archiwum

U bram Jerozolimy

W Roku Wiary parafia pw. Chrystusa Zbawiciela z Przasnysza pielgrzymowała do Ziemi Świętej.

- Przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil w miejscach naznaczonych obecnością Chrystusa, gdzie urzeczywistniła się historia Zbawienia ludzkości  i gdzie warto być, choć raz w życiu – mówi ks. proboszcz Romuald Ciesielski o pielgrzymce do Ziemi Świętej, w której wzięło udział 46 osób.

Miała ona dziękczynny charakter – za dar wiary i za 15 lat istnienia nowej wspólnoty parafialnej. Przasnyscy pielgrzymi odwiedzili: Jerozolimę, Betlejem, Nazaret, Betanię, miejsce chrztu Pańskiego, gdzie nad Jordanem odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Tam każda Msza św. była wyjątkowa, bo sprawowana w szczególnych miejscach: np. w ruinach bizantyjskiej bazyliki w starożytnym mieście Petra w Jordanii. Największym jednak doświadczeniem była Eucharystia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. W Kanie Galilejskiej odnowiono przysięgę małżeńską, w Jerozolimie odprawiono Drogę Krzyżową, nawiedzono Grób Pański w Jerozolimie i Grotę Narodzenia w Betlejem.  Pielgrzymi odwiedzili dom sióstr elżbietanek w Betlejem i rozmawiali z nimi o ogromnych trudnościach związanych  z powstawaniem chrześcijańskiego  kompleksu szkolno-wychowawczego.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma