Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dla kulturalnego Płońska

Umowa na dofinansowanie inwestycji przebudowy MCK została podpisana.

Projekt zmodernizowania obecnej siedziby Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku przeszedł długą i wyboistą drogę. Wreszcie, po kilku latach procedowania wniosku, 8 maja parafowano umowę, dzięki której uzyskano unijną dotację w kwocie blisko 9,4 mln zł. Budynek zmieni się nie do poznania.

Inwestycja jest warta prawie 13 mln zł. Projekt kapitalnego remontu placówki przy ulicy Płockiej zakłada wiele gruntownych zmian. Jeśli pozostałe procedury, w tym przetarg na wyłonienie wykonawcy, przebiegną bez komplikacji, to za półtora roku płońszczanie nie będą już musieli wstydzić się za swój Dom Kultury. Centrum o zasięgu powiatowym zyska nowe oblicze.

Według projektu, mieszkańcy mogą liczyć na bardziej przestrzenne i komfortowe pomieszczenia. Prace modernizacyjne obejmą m.in. powstanie sali teatralnej, dużej kawiarni, galerii, sal do prób tanecznych czy też pod muzyczną działalność Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie to kolejne projektowe novum. Wielofunkcyjne, cyfrowe kino ma odłożyć do lamusa analogowe taśmy filmowe. Polepszy się sfera sanitarno-zapleczowa.

Co ważne, wszystkie poziomy budynku będą dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Na zewnątrz obiektu zniknie charakterystyczny prześwit między kolumnami, ale projektant planuje zachowanie dwóch rzadko spotykanych dziś mozaik na ścianach budynku.

- Dzisiaj jest święto Płońska, dzień radości, na który długo czekaliśmy - mówił burmistrz Andrzej Pietrasik.

Podczas wirtualnego spaceru po obecnej siedzibie MCK dyrektor placówki Elżbieta Wiśniewska pokazywała zebranym zdjęcia, które dobitnie świadczą o tym, że obecna placówka kulturalna to relikt minionej epoki.

Decyzję o przyznaniu dofinansowania podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama