Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ojczyzna w sercach i umysłach

- Niech opieka Maryi Królowej Polski nieustannie każdego wspomaga, a nasza miłość do niej objawia się poprzez codzienne życie, przeniknięte miłością do Boga i ludzi, z poszanowaniem prawa Bożego i wcielaniem Ewangelii w życie - mówił bp Marcinkowski.

Modlitwie za Ojczyznę przewodniczył bp Roman Marcinkowski, który przestrzegał: - Państwo zdominowane przez prywatę i egoizm bogatych elit, państwo, w którym panuje nieład moralny, jest niezdolne do obrony przed wrogiem, tak zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Biskup apelował także do zgromadzonych w katedrze, by w ich sercach i umysłach była troska o wspólne dobro Rzeczypospolitej i odpowiedzialność za nią.

- O wolność narodu i ojczyzny walczyły całe pokolenia. My ją po prostu otrzymaliśmy, ale czy jesteśmy wolni od zniewoleń? Czy dbamy o rozwój talentów? Czy dbamy o rodzinę, która jest podstawową komórką społeczną? Czy naród czuje się gospodarzem we własnym kraju? - mówił w czasie kazania ks. Daniel Brzeziński.

W uroczystości nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, parlamentarzystów i organizacji kombatanckich. Uczestniczyli w niej także m.in.: liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele Bractwa Kurkowego i Płockiej Drużyny Kuszniczej. Następnie uroczystości przeniosły się przed płytę Nieznanego Żołnierza.

Wieczorem na płockich osiedlach i przy kościołach zapłonęły Ogniska Patriotyczne, połączone ze śpiewem pieśni patriotycznych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama