Nowy numer 48/2020 Archiwum

Biało-czerwona wychowuje

W Ciechanowie młodzież promowała narodowe barwy, rozdając baloniki, chorągiewki i kotyliony.

Większość przygotowanych (głównie przez uczniów i przedszkolaków) papierowych chorągiewek, baloników, wiatraczków i kotylionów ciechanowianie rozchwytali zanim na deptak przyszli przedstawiciele urzędu miasta i starostwa powiatowego.

- Fajnie jest – mówił 11-letni Jędrzej, który na deptak przyszedł z tatą i młodszym bratem Kubą. - To dla nas bardzo ważne święto i Polacy powinni pamiętać, że mamy Dzień Flagi – mówiły nam wolontariuszki z SP nr 3. – Przechodnie bardzo chętnie brali od nas biało-czerwone symbole.

- Od trzech lat organizujemy akcję rozdawania flag we współpracy z wieloma partnerami, w tym roku m.in. z urzędem miasta, starostwem powiatowym, Szkołą Podstawową im. Orła Białego – powiedział nam ppłk Dariusz Kosakowski, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień.

- Warto być dumnym i z historii i z flagi i z naszej tożsamości narodowej – stwierdziła wiceprezydent Ciechanowa Ewa Gładysz. – Tego może tak na co dzień nie widać, ale bardzo budujące jest to, że np. przy okazji sportowych imprez młodzi ludzie sięgają po narodowe barwy. Dzisiaj zauważyłam też, że w mieście jest o wiele więcej flag na balkonach, niż rok temu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama